Soutěže a ocenění udělované při speciální výstavě Klubu chovatelů holubů rejdičů a racků

Všeobecné soutěže

Jsou vypsány pro všechny vystavovatele na speciální výstavě, tedy členy i nečleny klubu.

• Jednotlivci:

Soutěž je určená pro všechny vystavené rejdiče a racky. Vyhodnocení provedou posuzovatelé posuzující příslušné plemeno, pořadatel odmění takto vyhodnocené holuby čestnými cenami.

• Šampion plemene:

Při vystavení alespoň 20 ks daného plemene (bez ohledu na kresebné a barevné rázy) bude posuzovatelem hodnotícím příslušné plemeno vybrán nejlepší jedinec příslušného plemene. Ten bude oceněn titulem Šampion plemene výstavy rejdičů a racků.

• Speciální chov (SCH):

Ocenění SCH dosáhne vystavovatel, který vystaví kolekci 6 holubů jednoho plemene a rázu z vlastního chovu. Součet získaných bodů těchto holubů musí být minimálně 562 a zároveň žádný z vystavených holubů nesmí být oceněn 92 a méně body. Počet vystavených kolekcí není omezen, pořadatel výstavy pro účely této soutěže vyhodnotí každých 6 po sobě jdoucích holubů daného vystavovatele (tj. 1. - 6., 7. - 12., atd). Platnost získaného ocenění SCH je dva roky od termínu konání výstavy, na které bylo uděleno.

Klubové soutěže

Jsou vypsány pouze pro členy Klubu chovatelů holubů rejdičů a racků.

• Mistr klubu (MK):

Do soutěže se vystavovateli započítává 10 nejlépe oceněných holubů jednoho plemene (lze kombinovat barevné i kresebné rázy), započítávají se i zvířata daného vystavovatele z ostatních soutěží (SCH, SK, jednotlivci). Minimální počet dosažených bodů pro získání titulu mistr klubu je 930. Vítězí vystavovatel s nejvyšším dosaženým bodovým součtem.

• Soutěž kolekcí (SK):

Vystavují se čtyřčlenné kolekce. Kolekce je sestavena z holubů jednoho plemene a stejného barevného či kresebného rázu. Kolekce jsou hodnoceny ve dvou kategoriích:

1. Krátkozobí rejdiči a krátkozobí racci
  2. Ostatní rejdiči (středozobí, dlouhozobí, postavoví) a ostatní racci (středozobí)

V rámci každé kategorie je vyhodnocováno pořadí prvních tří kolekcí. Při rovnosti dosažených bodů bodů bude upřednostněna kolekce s větším počtem holubů líhnutých v roce konání výstavy. Počet vystavených soutěžních kolekcí není omezen, je však nutné na přihlášce jednotlivé kolekce vystavených holubů označit SK-1, SK-2 atd.